Ankara Oto Ekspertiz | Ankara En İyi Oto Ekspertiz | Ankara En İyi Oto Ekspertiz Firmaları

En İyi Oto Ekspertiz Servisi

Ekspertiz kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiştir. Expert kelimesinden türeyen bu kelime belirli bir konuda teknik bilgisi olan, uzman anlamına gelir. İkinci el araç alım satım işlemlerinde oto ekspertiz servisleri kullanılır. Araç ekspertiz servisleri tarafından detaylı olarak incelenip inceleme sonuçları hem alıcıya hem de satıcıya raporlanır.

 

Oto ekspertiz servisi seçerken dikkatli olmak gerekir. En iyi oto ekspertiz servisini belirlemek için öncelikle ekspertiz servislerinin özelliklerini bilip ekspertiz hizmetlerinin neleri kapsadığını detaylı olarak bilmelisiniz. Oto ekspertiz servisinde kalite ölçütleri şunlardır:

1- FİYAT: Oto ekspertiz servisi hizmetlerini uygun fiyata verir. Ödeme konusunda müşterilerin bütçesini düşünür ve onları zorlamaz. Ekspertiz firması seçerken fiyat araştırması mutlaka yapılması gerekir.

2- KALİTE: Oto ekspertiz servisi kaliteli hizmet vermelidir. Firmanın kalitesini referanslarından anlayabilirsiniz. Alanında uzman, uzun zamandır bu işi yapan, dostlarınızın bildiği ve tavsiye ettiği ekspertiz servislerini tercih etmelisiniz.

3- TEKNİK DONANIM: Ekspertiz servisinin sahip olduğu teknik donanım çok önemlidir. Ölçüm cihazlarının güncel olması ve son teknolojik ürünler olması ölçümleri daha gerçekçi kılar. Teknik donanım bakımından yeterli olmayan ekspertiz servisleri net sonuç verme konusunda yetersiz kalabilir.

4- UZMAN PERSONEL: Ekspertiz hizmetini verecek olan personelin ekspertiz konusunda uzman olması, bu işi daha önce yapmış olması, verileri sağlıklı bir şekilde yorumlayan kişiler olması gerekir. Teknik donanım kadar bu teknik donanımı kullanan personelin niteliği de önemlidir.

5- TARAFSIZLIK: Ekspertiz servisi tarafsız olmalıdır. Hem alıcının hem de satıcının çıkarlarını korumalıdır. Elde ettiği verileri değiştirmeden olduğu gibi rapor etmelidir. Hiçbir kişi ve kuruma bağlı olmamalıdır. Tek başına karar alabilmeli ve karar alırken herhangi bir etki altında kalmaması gerekir.

6- CİDDİYET: Ekspertiz servisi ciddi olmalıdır. Size verilen zaman diliminde aracı test edip size rapor etmesi gerekir. İşini ciddiye almalı, aracı tüm noktalardan incelemelidir.

7- DÜRÜSTLÜK: Ekspertiz servisleri dürüst iş yapmalıdır. İşi aceleye getirip baştan savma iş yapmamalıdır. Ölçüm işlemini ince eleyip sık dokuyarak özenerek yapmalıdır. Sıfır hata ile ölçüm yapmalıdır.

3/4/2020 12:04:50 PM
2559 kez görüntülendi
Etiketler: , ,